Wyjazd jogowy

W Pełni.
28 września
- 1 października 2023
Gołębnik k/Kazimierza Dolnego

To spotkanie ze sobą w blasku wrześniowej pełni księżyca, a także kilka dni po równonocy jesiennej. To kilka dni wypełnionych pracą z energią, wyciszaniem umysłu i uspokajaniem ciała.

Wyjazd jest odpowiedni zarówno dla osób już praktykujących, jak i osób, które chcą rozpocząć swoją jogową drogę.

Praktyka:

 • Plan wyjazdu jest wypełniony praktyką, ale nie musisz uczestniczyć we wszystkich spotkaniach. Jeżeli poczujesz, że chcesz dłużej pospać, poleżeć, poczytać książkę, iść na dłuższy spacer, zrób to. Ten wyjazd ma na celu głęboką regenerację i wsłuchiwanie się we własne potrzeby.

 • Poranki będziemy rozpoczynać praktyką Powitań Słońca a następnie kriją jogi Kundalini. Będą to podstawowe krije, dostępne zarówno dla osób, które już praktykują, ale również dla zupełnie początkujących. Kundalini jest metodą tzw. jogi energetycznej, czyli poprzez ruch (zazwyczaj są to dynamiczne asany powtarzane z oddechem przez kilka minut) pobudzamy pranę czyli energię życiową.

 • W sobotę o poranku spróbujemy wprowadzić elementy praktyki zwanej Mauna (czyt. Mona) czyli praktyki milczenia stosowanej jako praktykę umysłu. Oznacza to, że od chwili przebudzenia do ustalonego momentu spróbujemy pozostać w milczeniu. Uspokajam, że będzie to krótki moment (np. do śniadania lub ze śniadaniem włącznie). Ja będę odzywać się w trakcie praktyki jako głos instrukcji. To bardzo ciekawe doświadczenie. W takiej chwilowej, porannej sytuacji powinno być możliwe dla każdego, a pozwoli nam wejść w poranną praktykę w bardziej głęboki, medytacyjny sposób. Ogólnie zachęcam do zachowania porannej uwagi i energii do wewnątrz, nie rozgadywania się w pokojach. Ranek to najlepszy moment na praktykę, co prawda nie będziemy spotykać się bardzo wcześnie, ale wciąż to moment, kiedy umysł jest najspokojniejszy.

 • Praktyki popołudniowe czyli ok. g. 13 i 17 zostawiam na razie otwarte. W prognozach mamy piękny wrzesień i mam nadzieję, że ta pogoda przetrwa również do końca naszego pobytu. Jeżeli tak będzie to praktykę o g. 13 zrobimy na świeżym powietrzu - będzie to połączenie sesji oddechowej, z praktyką oczu i łagodnych asan łączących ruch z oddechem. Praktyka o 17 to praktyka wyciszająca w stylu yin jogi, slow flow.

 • W piątek lub sobotę po obiedzie wyjdziemy razem do lasu na krótką kąpiel leśną i praktykę uważności. Jeżeli będziesz czuła, że chcesz zostać lub zrobić niezależny spacer to jak zawsze nie ma obowiązku uczestniczenia w tej sesji.

Inne informacje & co zabrać:

 • W Gołębniku nie ma zasięgu. Uprzedźcie proszę o tym bliskich. Mam nadzieję, że brak zasięgu pomoże nam się odciąć od nieustannego bycia online i w zasięgu innych. Taki mały informacyjny i cyfrowy detoks.

 • W związku z powyższym warto zabrać ze sobą ulubioną książkę czy gazetę, notatnik do spisywania swoich przemyśleń. Na miejscu jest też biblioteczka udostępniana przez gospodarzy, z której możemy korzystać.

 • Nasz pobyt jest sattwiczny co w jogowej nomenklaturze oznacza "czysty" - nie będzie wieczorów przy winie czy innych używkach. Pomoże nam to naprawdę głęboko odpocząć.

 • Polecam również, żebyś pozwoliła w tym czasie odpocząć swojej skórze i ciału - zrezygnować z makijażu, zabrać ze sobą tylko wygodne, przewiewne ubrania i obuwie.

 • Zabierz ze sobą ubrania na praktykę w sali - dresy, legginsy, kolarki (jeżeli jest Ci zazwyczaj ciepło), wygodne t-shirty, gumki do włosów. Polecam zabrać ze sobą przede wszystkim wygodne i przewiewne ubrania lub po prostu takie które lubisz najbardziej i czujesz się w nich komfortowo.

 • Weź ze sobą bluzę czy sweter oraz ciepłe skarpetki do praktyki jogi nidry.

 • Kurtka, wygodne, nieprzemakalne buty mogą przydać się na spacery (choć mam nadzieję, że będzie słonecznie i bezdeszczowo, ale to już jednak jesień:)

 • Jeżeli posiadasz, weź ze sobą kubek termiczny, termos i butelkę, bidon na wodę, żeby podczas praktyk na sali czy na zewnątrz móc mieć przy sobie ciepły napar czy wodę.

 • Jeżeli potrzebujesz maty do jogi, proszę o informację. Tak czy inaczej wezmę ze sobą kilka sztuk, ale dla pewności daj proszę znać, jeżeli wcześniej nie zgłaszałaś tego.

Miejsce:
-
Gołębnik to urokliwe, zaciszne miejsce w Rzeczycy nieopodal Kazimierza Dolnego.
- Nie ma tam zasięgu komórkowego ani sieci wi-fi. Jest za to ogromna biblioteka, mnóstwo zieleni oraz naturalny basen.
- Cały ośrodek jest do dyspozycji naszej grupy.
- Między praktykami możesz wylegiwać się na leżaku, czytać ulubioną książkę, moczyć nogi w wodzie lub spacerować po okolicy.

Nocleg:
-
Pokoje są dwupoziomowe ( dwa łóżka na dole i dwa na antresoli), każdy z łazienką ( prysznic, ręczniki, suszarka) i osobnym wejściem z zewnątrz.
- Istnieje możliwość dopłaty w wysokości 100 PLN, aby zagwarantować max. 2 osoby w pokoju. Uwzględnij tę informację w mailu zgłoszeniowym.

Wyżywienie:
-
Posiłki wegańskie, wegetariańskie oraz stały dostęp do bufetu kawowo-herbacianego.
- Inne diety mogą wiązać się z dopłatą (ustalane indywidualnie).

Inwestycja: 1390 PLN
-
opcjonalnie: + 100 PLN/os. - gwarancja pokoju dla 2 os. (dwupoziomowy pokój do wykorzystania przez 2 osoby

W cenie:
- zakwaterowanie w pokoju z prywatną łazienką
- pełne wyżywienie (3 obiady, 3 śniadania, 3 kolacje)
- stały dostęp do wody i ciepłych napojów
- udział w praktyce jogi i zajęciach oddechowych (10 praktyk)

We własnym zakresie:
- dojazd na miejsce i powrót
- mata, koc, poduszka do medytacji (jeżeli używasz)
* istnieje możliwość wypożyczenia maty po uprzednim zapytaniu (limitowana liczba)

Rezygnacja:
- W przypadku rezygnacji, zwrot płatności jest możliwy wyłącznie jeżeli miejsce zostanie zajęte przez inną osobę.

Zapisy, pytania: marlena (małpa) marlena.yoga
Jeżeli potrzebujesz FV, napisz o tym przy okazji rezerwacji.
Jeżeli nie masz własnej maty, również daj znać wcześniej.

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/WqOJhNLx

Rytm dnia

Plan dnia*

Czwartek:
od 14:00 - przyjazd i zakwaterowanie
16:00 - obiad
17:00 - zapoznanie, łagodna praktyka jogi i pranajamy
20:00 - kolacja i czas wolny

Piątek:
7:00 - poranna praktyka Kundalini
9:00 - śniadanie i czas na spacer
13:00 - praktyka na świeżym powietrzu lub w sali (przygotowanie do pranayamy, praktyka oczu, łagodne asany)
14:00 - obiad i czas wolny
17:00 - łagodna praktyka (yin/slow flow)
18:00 - kolacja
20:00 - wprowadzenie do mantr, praktyka księżycowa & joga nidra

Sobota:
7:00 - poranna praktyka Kundalini
9:00 - śniadanie i czas na spacer
13:00 - praktyka na świeżym powietrzu lub w sali (przygotowanie do pranayamy, praktyka oczu, łagodne asany)
14:00 - obiad i czas wolny
17:00 - łagodna praktyka (yin/slow flow)
18:00 - kolacja
20:00 - wspólne mantrowanie & joga nidra

Niedziela:
7:00 - poranna praktyka Kundalini
9:00 - śniadanie
11:00 - wykwaterowanie

*Plan dnia jest orientacyjny i może ulec drobnym zmianom

Dołączysz?

Jeżeli czujesz, że ten wyjazd jest dla Ciebie, chcesz zarezerwować miejsce lub zadać dodatkowe pytania, napisz.